Organyc intimní hygiena z Bio bavlny!

Jsem nesmírně ráda, že se nabídka produktů Gravitas rozrostla o značku ORGANYC. Pojďte se s ní seznámit i vy!

Čisticí ubrousky, vatové tamponky, vatové tyčinky, vložky, tampony… S těmito produkty se setkáváme každý den a používáme je běžně. Právě proto, že jde o produkty denní potřeby, měli bychom mít jistotu, že jsou zdravotně nezávadné, ekologické a že jsou vyráběny udržitelně. A právě takové produkty společnost ORGANYC vyrábí.

Zdravý životní styl má mnoho podob a detailů, na které bychom neměli zapomínat. Tak, jako pečujeme o své tělo kvalitní kosmetikou, měli bychom klást stejný důraz na to, jaké produkty osobní hygieny pravidelně používáme a z čeho jsou vyráběny. Kůže je náš největší orgán a nejen proto si zaslouží maximální pozornost.

83889169_490904261848219_7989896913077927936_n

 

Společnost ORGANYC miluje bavlnu, protože ta je jedním z nejúžasnějších darů přírody. Je to dokonalý přírodní absorbent: nasákne tekutiny až do dvacetinásobku své váhy. Je jemná, měkká, hebká, nikdy vás nepoškrábe. Je dokonale prodyšná a nebrání vaší pokožce dýchat. Její pH je kompatibilní s pH pokožky. Konvenční pěstování bavlny je ale bohužel kvůli její obří produkci, extrémní spotřebě vody a chemických hnojiv přímo ekologickou katastrofou. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě, je nejvíc postřikovanou rostlinou světa. Kromě masivního používání pesticidů a umělých hnojiv je v konvenčním pěstování povoleno GMO.

Před sklizní se bavlníková plantáž postřikuje chemickými defolianty, které zbaví rostlinu listů, a tím se usnadní sklizeň. Při následném zpracování vláken se chemické látky do jisté míry vymývají, zároveň je však použita řada dalších nebezpečných látek, jako například chlór pro bělení. Naopak Bio bavlna je pěstována bez použití chemických postřiků a hnojiv. V boji proti škůdcům se používají přírodní insekticidy a různé přírodní postupy, například vysazení určitých plodin a výskyt jejich přirozených nepřátel. Sběr květů často probíhá ručně nebo šetrnějším způsobem a bez použití chemických látek na defoliaci rostlin. Pod kontrolou je celý proces výroby, od pěstování rostlin, sklizně až po jejich zpracování.

Všechny výrobky ORGANYC procházejí přísnými klinickými i dermatologickými testy a splňují ekologickou certifikaci EcoCert GreenLife, BIO ICEA (Institut pro etickou a ekologickou certifikaci) a Soil Association. Produkty ORGANYC i jejich obaly jsou také 100 % rozložitelné a kompostovatelné, a tím zdravější i pro životní prostředí.

Řada běžných hygienických výrobků je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Jedná se zejména o podráždění pokožky, mykózy, svědění a celkový pocit nepohodlí. Proti tomu jsou produkty z bio bavlny vysoce prodyšné, kompatibilní s pH pokožky, přirozeně sají, jsou jemné, měkké a nedráždí.

 

84697730_605566233614172_7060827604995014656_n

Víte, že ženy spotřebují během života až 10.000 kusů vložek / tamponů? Tyto produkty jsou v přímém kontaktu s naší kůží. Zabývali jste se někdy otázkou, z čeho se skládají běžné menstruační vložky? Vrchní vrstva je obvykle vyrobena z viskózy nebo propylenu. Uvnitř jsou absorpční pudry, měnící tekutinu na gel nebo celulózu. Následuje spodní vrstva z nepropustného plastu. Díky přítomnosti igelitu a propylenu nemůže pokožka dýchat a zvyšující se vlhkost pak podporuje množení baktérií. Dalším zdravotním rizikem je chlor, kterým jsou konvenční vložky i tampóny běleny a který uvolňuje Dioxan. U citlivých osob může tato látka způsobit hormonální nerovnováhu, nepříznivě ovlivňovat imunitu nebo ovlivnit plodnost žen.

Produkty z bio bavlny jsou vysoce prodyšné, plně přizpůsobivé, mají skvělou savost a nedráždí pokožku. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučovány ženám, které řeší problém s podrážděním, svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet. Spodní část vložek ORGANYC je vyrobena z plně rozložitelných a kompostovatelných polymerů kukuřičného škrobu. Krabičky jsou z recyklovaného papíru. Ekologické vložky z bio bavlny jsou kompostovatelné, protože nejsou zatížené umělými a chemickými látkami a jejich výroba zatěžuje životní prostředí výrazně méně. Firma Corman, výrobce Organyc, ze svého zisku dlouhodobě podporuje charitativní projekty Crimson Movement a Heathy Child Healthy World.

 

Správně zvolená dámská hygiena má velký vliv na zdraví ženy. V roce 2018 byly produkty značky ORGANYC testovány nezávislou klinickou studií, která doložila jejich pozitivní dopad na ženské zdraví. Detaily této studie najdete pod odkazem ZDE.

Rozdíly mezi konvenčními a ekologickými hygienickými pomůckami:

 

Konvenční vložky a tampóny:

 • jsou parfémované

 • mají vysokou savost

 • obsahují umělé hedvábí (tzv. rayon), jehož vlákna se mohou uvolnit a zůstat v pochvě, kde dělají velké potíže (záněty, alergické reakce atd.)

 • obsahují polyakrylové absorbenty (tzv. SAP = super absorbent powders neboli superabsorbující prášky), které narušují přirozené pH a mohou způsobovat podráždění pokožky či sliznice

 • v jejich výplních se může skrývat dřevitá vlna

 • jsou bělené chlórem, což v nich zanechává malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu

 • nejčastěji jsou vyráběné z “nebio” bavlníku a ten je plný pesticidů a herbicidů

 • vložky jsou “jen” přikládány na tělo, tampóny se však vkládají dovnitř, kde jsou v přímém styku se sliznicí

 • používané látky mohou být testovány na zvířatech.

 

 

Ekologické vložky a tampóny:

 • mají dostatečně vysokou savost

 • nejsou parfémované ani napuštěné látkou neutralizující zápach

 • pokud jsou vyrobeny z bio bavlny, neobsahují žádné pesticidy ani herbicidy, další složkou jsou kukuřičná vlákna

 • neobsahují žádné chemické látky, absorbenty a další nebezpečné látky

 • nejsou běleny chlórem, maximálně peroxidem vodíku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organyc

V Gravitas najdete to nejlepší, co značka ORGANYC nabízí. Bio bavlněné produkty osobní hygieny pro vás i vaši rodinu.