BIO SEZAMOVÝ OLEJ 100ml

Vyživující, uklidňující a hřejivý sezamový olej je jedním z nejoblíbenějších ajurvédských olejů pro vlastní masáž. Podle ajurvédy je sezamové semínko sladké, štiplavé, svíravé a hořké, má zahřívací účinek.

Objem: 100ml


  • 340 Kč / 100 ml
  • Vyprodáno
340 Kč
Kategorie: Pleťové oleje
Hmotnost: 0.25 kg
Položka byla vyprodána...
 

Podporuje růst vlasů hlubokým pronikáním do pokožky hlavy a pomáhá zlepšit prokrvení pokožky hlavy. Obsahuje množství vlákniny a podporuje zdravé tráveníPřirozeně antibakteriální a antivirový, je často používán na kožní stavy - houby a plísně. Bohatý na esenciální na minerály jako je mangan, měď, železo, fosfor a vápník.

Zásadní olej používaný v Ajurvédském léčitelství.

 

V čínské medicíně se sezam využíval už v dávných dobách. Byl ceněn pro jeho schopnost doplňovat esenci ledvin. Podle čínské medicíny se v ledvinách uchovává základní životní esence jing (čti ťing). Zjednodušeně řečeno, právě doplňováním jing se oddaluje stárnutí a uchovává se dobré zdraví.

Sezamový olej je jedním z nejrozšířenějších a běžně používaných produktů i v Ayurvedě. Sezamový olej byl také oceňována po tisíce let ve Středomoří a kulturami známými svou dlouhou dobou života. Samotné sezamové semeno je bohaté na živiny, je symbolem prosperity a zdraví ve starém folklóru. Výhody sezamového oleje jsou vysoce ceněny v ajurvédských masážích a terapiích.


POUŽITÍ V KUCHYNI:

studená kuchyně - do salátů, zálivek, dresinků nebo na ochucení sýrů
dochucení - olejem můžete dochutit i teplá jídla ke konci vaření, například polévky
asijské recepty - sezamový olej je tradiční součástí japonské, čínské a indické kuchyně


VÝHODY SEZAMOVÉHO OLEJE

Sezamové semínko, Sesamum indicum, je malý klenot, který v sobě ukrývá mocnou sílu. Každé sezamové semeno je chráněno vnější skořápkou, která se přirozeně otevírá, když semeno dozrává (což vede k frázi „Sezame otevři se!“). V tomto okamžiku jsou semena připravena k lisování do světle zlatého sezamového oleje. Sezamové semínko obsahuje velké množstí vlákniny, podporuje zdravé tlusté střevo. Sezamový olej se používá k podpoře zdraví řady systémů v těle, včetně nervového systému, kostí a svalů, kůže a vlasů, zažívacího traktu včetně tlustého střeva a reprodukčního systému mužů a žen.


SEZAMOVÝ OLEJ A AYURVEDA: TRADIČNÍ POUŽITÍ

Sezamové semínko je z ájurvédského hlediska sladké, štiplavé, svíravé a hořké a má zahřívací účinek. Jeho největším přínosem je vyrovnávání Vata typu. Ohřívací povaha sezamu může být také dobrá pro kapu, i když v případě přebytku kapy musíte být opatrní, protože je také těžká a výživná. Roste v suchém podnebí, a naopak, je pro ni prospěšné, když je období sucha větší. Výživný, uklidňující a oteplovací sezamový olej je základní součástí vyživující tradice ajurvédské masáže v Indii.

Protože je známo, že sezamový olej snadno vstupuje do pokožky a hluboce nese jeho výživné a uklidňující vlastnosti používá se jako základ terapeutických přípravků.


SAMOMASÁŽ SE SEZAMOVÝM OLEJEM SE VELMI DOPORUČUJE PRO TYTO VÝHODY:

Podepírá vaši schopnost zvládat stres
Podporuje fyzickou sílu
Vyživuje svaly a kosti
Podporuje pohodlný pohyb kloubů
Podporuje zvukové vzorce spánku
Podporuje intelekt a nervový systém
Vyživuje pokožku a vlasy


KROMĚ MASÁŽE, TRADIČNÍ ÁJURVÉDSKÁ POUŽITÍ SEZAMOVÉHO OLEJE ZAHRNUJÍ NÁSLEDUJÍCÍ:

Přísně v ústech podporuje silné zuby a dásně. Ve studii bylo také prokázáno snížení množství bakterií v ústech.
Používá se k mazání a podpory střeva a změkčení stolice.
Jako vaginální sprcha pro udržení zdravé vaginální rovnováhy.
Používá se pro místní masáž ke snížení Vata typu. Například teplá masáž na břiše může pomoci snížit nevyváženou vatu v břiše.
Teplý olej v uchu pomáhá podporovat zdraví uší.JAK POUŽÍVAT SEZAMOVÝ OLEJ PODLE AYURVÉDY:

Chcete-li jako součást vaší masáže používat sezamový olej, postupujte podle těchto pokynů:

Vložte sezamový olej do misečky nebo málé nádoby a tu vložte do větší nádoby s teplou vodou, aby se olej zahřál. Před použitím olej otestujte, zda není horký.
Nalijte malé množství oleje do dlaně a začněte masírovat pokožku hlavy a obličej kruhovými tahy. Ujistěte se, že masírujete uši a do uší vložte nějaký teplý olej.
Masírujte zbytek těla. Používejte dlouhé tahy na končetiny a dlouhé oblasti těla, jako je záda a bok. Začněte na koncích a pohybujte se směrem ke středu těla. Na klouby používejte kruhové tahy a nezapomeňte věnovat pozornost malým kloubům. Používejte také kruhové tahy na hrudi a břiše.
Po dokončení samoléčivé masáže si užijte teplou sprchu s vanou a dejte pozor, abyste neuklouzli mastnými nohami.

Přečtěte si více o podrobných výhodách každodenní teplé olejové masáže z našeho článku Dr. Claudie Welchové o Abhyangě.

Chcete-li podpořit zdravé spánkové vzorce, před spaním masírujte pokožku hlavy a chodidla sezamovým olejem. Používejte sezamový olej jako součást vaší každodenní ústní rutiny, ráno si vezměte jednu polévkovou lžíci oleje a přejeďte kolem úst. Neokloňte se a nepijte. Žmoulejte v ústech po dobu až 20 minut (možná budete muset vybudovat tento návyk), kombinace oleje a vašich slin, vznikne v ústech nažloutlá směs. Vyplivněte a vypláchněte ústa teplou vodou. Může následovat vypláchnutí ústní vodou nebo zubním kartáčkem, abyste odstranili veškeré zbytky.


Kontraindikace

Sezamové semínko a olej by se měly vyhnout z ajurvédské perspektivy, pokud je v těle nadměrné teplo, stejně jako vysoká ama (toxické nahromadění) nebo přetížení.


SLOŽENÍ

Sezamový olej (Sesamum indicum), lisovaný za studena, nerafinovaný, organický a certifikovaný po celý život.

Jedná se o nerafinovaný a přírodní olej. Každá dávka se mění a zobrazuje sadu jedinečných charakteristik. V oleji mohou být viditelné sedimenty nebo přírodní částice ingrediencí. To je jednoduše na našich olejích, které nikdy nebyly rafinovány, deodorizovány nebo filtrovány, a neznamená to, že je olej vadný.
Baleno ve skleněné tmavé láhvi pro ochranu obsahu před teplem, světlem, oxidací a vlhkostí.
Země původu: Uganda

 

Sezamový olej (Sesamum indicum), lisovaný za studena, nerafinovaný, organický a certifikovaný.
Země původu: Uganda

Neobsahuje: pšenici, přísady obsahující lepek, sóju, mléčné výrobky, umělá barviva, příchutě a konzervační látky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: