Balicí papír MB Ink Blue Paper Mirchi

Efekt lupa
  • 1 z 2

Luxusní, ručně vyrobený papír ze 100% recyklované bavlny. Každý kus je unikátní, pevný a vytvořený prostřednictvím umělecké techniky mramorování. Vyroben v Indii za udržitelných podmínek.

Složení: 100% recyklovaná bavlna
Velikost listu: 50 x 76 cm
Gramáž papíru: 100-120 gsm


  • Skladem
97 Kč
Kategorie: Balicí papíry
 

Možná si říkáte, proč utrácet za speciální balicí papír? Nejudržitelnější variantou je samozřejmě zrecyklovat nějaký, který už máte. Pokud však toužíte nebo musíte koupit nový, tenhle je rozhodně dokonalou volbou! Jedná se o luxusní papír ze 100% recyklované bavlny, jehož vzor je ručně tvořen uměleckou metodou mramorování. Každý kus je naprosto unikátní.

Tento nádherný a velmi pevný papír můžete použít k zabalení dárků, skládání origami nebo jiné umělecké tvorbě. Můžete jej dokonce zarámovat a využít ho jako obraz nebo na něj vyšívat. Ano, opravdu je tak pevný!

Balicí papíry jsou mramorovány zkušenými indickými řemeslníky, kteří schopnost tohoto umění dědí z generace na generaci. Jedná se o starodávnou metodu, při které se na mělkém vodním povrchu v mramorovém tácu rozpouštějí olejové barvy a pomocí dřevěné tyče se pak vytváří originální vzory. Ty se následně opatrně přenáší na jednotlivé listy papíru.

Výroba papíru je v Indii tradiční prastará dovednost. Bavlněné hadry a zbytky textilu se nasekají, rozvlákní, obarví a rozprostřou přes síto. Vlákna bohatá na celulózu se pak spojí a vytvoří papír. Následně se vytlačí přebytečná voda a listy se vloží do listu pro vyhlazení záhybů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: