Hemptouch vlasový šampon

Naši předkové věřili, že vlasy jsou vodičem energie, která jim dodává velmi speciální sílu. V dnešních dnech jsou vlasy především korunou krásy, a proto používáme různé produkty, které nám slibují rychlé výsledky. Při veškerém očekávání dokonalosti však každý den narůstají problémy, jak pokožky, tak délek vlasů. Seboroická dermatitida, ztráta vlasů, lupy, citlivá pokožka, mastné vlasy a spoustu dalších problémů spousty lidí. Ponořme se do složení Hemptouch šamponů a věnujme větší pozornost perfektní péči o vlasy, když narazíme na vlasový problém.

 

 

Přírodní šampony vám nemusí přinášet starosti

Dvě nejčastěji využívané suroviny v konvenčních šamponech, kterým bychom se měli vyhnout

 • PĚNIDLA jako je Sodium Laureth Sulphate

Jejich úkolem je propojovat vodu a tuk, a přitom vytvářet hezkou pěnu, která vytváří wow čisticí efekt, který je bohužel zavádějící. Kromě všech nečistot a přebytečného tuku tyto pěnidla drsně odstraňují i ochrannou hydrolipidovou vrstvu z pokožky hlavy, kterou naše pokožka nutně potřebuje k udržení její přirozené ochrany. Dlouhodobé používání sulfátů vlasy vysouší a může vést k podráždění pokožky hlavy. Mnohem lepší volbou jsou bezsulfátové šampony, které sice nevytváří tak okouzlující pěnu, ale nejsou méně účinnými čistícími prostředky. Důkladně očistí vaše vlasy a pokožku hlavy a zároveň udržují cennou hydrolipidovou vrstvu v rovnováze.

 
 • SILIKONY

Silikon je syntetický materiál odvozený z chemické kombinace stovek různých složek, z nichž hlavní jsou prvky kyslík a křemík. Silikony jsou jedny z těch surovin v kosmetice, které dodávají vlasům hebkost a lesk, ale nakonec jim mohou přinést poškození. Vytvářejí totiž vrstvu kolem každého vlasu, díky čemuž jsou vlasy nepropustné, což zabrání tomu, aby se do vlasů dostala vlhkost a další živiny. Díky tomu můžou být vlasy suché a křehké. Čím více vrstev silikonu, tím jsou vlasy těžší a náchylnější k maštění. Silikony mohou mít také na svědomí vyrážky, svědění a podráždění vlasových folikulů, co může být také příčinou vypadávání vlasů.

 

Přírodní šampony také mohou být efektivním čističem

Může se to zdát nemožné, ale můžeme účinně čistit pokožku hlavy více přírodním způsobem. A co více, můžeme vlasy vyživovat cennými bylinkami a rostlinnými oleji během samotného mytí, aniž bychom je zbytečně namáhaly.

 

KONOPNÝ ŠAMPON S HYDROLÁTEM

Složení konopného šamponu je založeno na jemné bylinné čisticí bázi. Velmi jemně čistí pokožku hlavy a zároveň posiluje vlasy. Kromě čistícího rostlinného základu obsahuje šampon s hydrolátem také cenné éterické oleje a rostlinné extrakty.

IMG_20190113_124937  
 • za studena lisovaný konopný olej s optimálním poměrem omega lipidů posiluje hydrolipidovou vrstvu pokožky hlavy a hluboce vyživuje a chrání vlasy.

 • konopný hydrolát urychluje mikrocirkulaci kůže a působí jako osvěžující tonikum pro pokožku hlavy.

 • éterický olej z šalvěje muškátové má protizánětlivé a antibakteriální účinky, zklidňuje svědivou a podrážděnou pokožku hlavy a reguluje produkci kožního mazu.

 • esenciální olej z německého heřmánku má regenerační a uklidňující účinek na pokožku hlavy a dodává vlasům zářivý lesk

 

 

Umývání vlasů je také umění

Protože péče o vlasy je skutečný rituál, připravili jsme pro vás několik užitečných tipů:

 • Několik hodin před samotným mytím vlasů si do pokožky hlavy a do vlasů vetřete rostlinný olej nebo máslo, které vaše vlasy dobře vyživí.

 • Pokud je pro vás náročné zvyknout si na mytí vlasů s menším množstvím pěny, doporučujeme vám dvoukrokové čištění vlasů. První mytí by mělo být očistné a ve druhém použijte jen několik kapek šamponu pro výživné očištění. Ve druhém kroku můžete očekávat mnohem více pěny, která bude i silnější.

 • Důkladné opláchnutí je velmi důležité bez ohledu na to, jak velmi přírodní šampon je. Odstraňte šampon do posledního zbytku z vlasů.

 • Posledním oplachem by měla být studená voda (pokud jste natolik odvážní), která hezky uzavře keratinové šupinky a vlasy získají pěkný lesk.

 • Nechte vlasy uschnout na vzduchu s co nejmenším kolísáním teplot. V zimě klidně používejte fén, ale buďte opatrní.

 • Mokré vlasy nijak netahejte, nedřete. Silné pohyby mohou vlasy lámat a může u nich docházet k většímu poškození.

   IMG_20190625_094406-01

 

Hydrolátový šampon také může být jemným sprchovým gelem pro vaši pokožku těla

Za pomoci hydrolátového šamponu může mít celá vaše rodina silné, zdravé a lesklé vlasy. Navíc je šampon tak jemný, že se dá používat každý den. Kromě vlasů jím můžete umývat i celé tělo. Je velmi časté, že při používání nesprávných sprchových produktů naděláme na těle škody. I pokožka celého těla si zaslouží tu nejlepší péči. Stejně jako ta vlasová. Budeme pak vyzařovat sílu celým tělem, nejen našimi vlasy.

 

 

Zdrojový článek:

https://www.hemptouch.com/blog/natural-hair-shampoo-is-gentle-hydrolate-shampoo/