Dokonalá péče o vlasy

Léto nám právě začalo a já jsem ho zahájila měsíčním pobytem u oceánu. To je ale pro pleť i vlasy velká změna a zátěž a já to pociťuji už od prvních dnů. Oslovila jsem proto vlasového guru Tabitha James Kraan zakladatelku vlasové značky pod stejným jménem, ​​zda by nám věděla poradit jak v tomto období co nejlépe pečovat o naše kadeře :)

 

Tento článek je i v anglickém jazyce níže pod českou verzí.

 

IMG_20190625_094427-01

L É T O je tak krásný čas v roce, který miluje mnoho z nás! Více slunečných dní, méně deště a čas strávený u bazénů či na písečných březích moří. Co však znamená tato změna v počasí pro naše vlasy?

 

To co si neuvědomujeme je, že naše vlasy jsou podobné jako přírodní houba. Důvod proč máme problém s kudrnatými a nepoddajnými vlasy v tomto období je, že jim nedodáváme potřebnou péči. Léto znamená pro naše vlasy dehydrataci. Vlas vysychá jako přírodní houba a stává se křehkým a náchylným k poškození. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je uzamknout a chránit vlas s mým malým pokladem plným magického bohatství, voňavým organickým vlasovým olejem. Doporučuji vlasům dopřát tuto kúru alespoň jednou týdně. Pomůžete tak navrátit ochrannou vrstvu, která by měla být na našich vlasech stejně jako je ochranná vrstva na naší pokožce. Tato vrstva zabezpečuje zdravé fungování a udržuje vlhkost která je v pokožce či vlase a kterou aplikujeme dále na její povrch.

 

 

Co je podle vás během teplého a suchého léta pro naše vlasy a pokožku nejškodlivější?

Příliš mnoho slunečního záření může opravdu vysoušet vlasy a i když si myslím, že slunce je pro nás dobré, naše vlasy musí být chráněny a zakryté ve stínu tak jak to jen jde. Udělejte si wet sleek look - navlhčete a sčešte od obličeje dozadu, na vrch vlasů aplikujte můj vonný organický olej na vlasy a kondicionér 4-1 a noste wet sleek look na pláži či u bazénu. Pomůže to ochránit vlasy před silným slunečním zářením a vaše vlasy bude tato péče vyživovat a chránit současně.

 

 

Můžete nám říci, zda existují nějaké "běžné chyby", které jsou během letních dnů v péči o vlasy nejčastější?

Setkávám se s tím, že časté mytí vlasů během letních měsíců v důsledku nadměrného tepla a pocení se, vede přímo k vymývání života z vlasů. Moje terapie s organickým vlasovým olejem skutečně pomůže a nezapomeňte ji šetrně smýt. V ideálním případě s Tabitha čistícím šamponem. Ideální způsob jak podpořit vlasy v létě a osvěžit je bez šamponování je můj kondicionér 4-1. Díky svému jedinečnému složení vlasy vůbec nezatěžuje ani nemastí, naopak je velmi lehký a hydratační. Pokud máte hrubé, kudrnaté nebo velmi suché vlasy, doporučuji používat výživný kondicionér, protože je to super intenzivní boost vlhkosti! Stačí používat pouze tam, kde to vlasy potřebují a budete se divit, jak efektivní je.

IMG_20190625_091940-01

 

 

Měli bychom během této sezóny věnovat zvláštní péči i o pokožku hlavy?

Ano, rozhodně doporučuji na česání vlasů hřebeny s dřevěnými nebo přírodními štětinami (skvělé najdete např. Na Přírodní obchod). Jsou skvělé na masáž pokožky hlavy a stimulaci růstu vlasů. Můj vonný organický vlasový olej je fantastický pro pokožku hlavy, protože je tak čistý, že se chová jako ochranný plášť pokožky hlavy a navrací jí opětovné vyvážené fungování.

Přehodnocení způsobu, čím a jak si myjete vlasy, může zcela změnit chování a fungování vaší vlasové pokožky. Tradiční šampony jsou svým složením velmi silné na pokožku hlavy a zcela ji zbavují její přirozených olejů. To je ta nejhorší věc, která se může stát, protože nastává jeden koloběh chaosu, kdy vaše pokožka hlavy produkuje buď příliš mnoho oleje a vaše vlasy budou mastné nebo je pokožka přesušená a vytvářejí se vám malé suché šupinky, které padají na oblečení.

Přechod na mé 100% přírodní alternativy pomůže pokožku hlavy harmonizovat a vyvážit.

 

IMG_20190625_094149-01

TIP

Naneste můj organický olej na pokožku hlavy či konečky prstů a zkuste si sami promasírovat pokožku hlavy tak, abyste vytvořili mírný tlak v okolí celé hlavy. Taková masáž působí nejen relaxačně, ale pomáhá lépe zapracovat produkt do pokožky, zatímco směs olejů vyživuje, zklidňuje podrážděnou pokožku a působí na vaše smysly.

IMG_20190625_094406-01

 

 

 

 

Které výrobky značky Tabitha James Kraan péče o vlasy byste doporučili pro léto a proč?

Celá moje nabídka se zabývá problémy, které nám letní dny přinášejí. Nezapomínejte hydratovat, hydratovat, hydratovat! Všechny produkty TJK se zaměřují právě na hydrataci a vyvážené fungování vlasové pokožky. Jejich používání změní vaše vlasy navždy, ale pokud byste chtěli investovat do jednoho výrobku, pak je to můj voňavý organický vlasový olej, vaše vlasy vám poděkují a už nebudete chtít měnit!

 

Spracovala milovnice krásných zdravých vlasů Beáta Barros

IMG_20190625_093735-01

 

 

ENGLISH

S U M M E R such a wonderful time, many of us love it! More sunny days, less rain and finally we can even enjoy sea or swimming pools more. But what does that all mean for our hair?

The thing we don’t always realize about our hair is just how similar its structure is to a natural sponge. The reason we have problems with frizzing and unruly hair is so often because of us not treating the hair correctly with this in mind. Summer means dehydration for our hair, it drys out like a natural sponge would and becomes brittle and vulnerable to breakage. The very best thing you can do is seal and protect it with my little bottle of magical opulence, my Scented organic hair oil. By doing a weekly treatment you put back the protective layer that should be on our hair, the acid mantle, just like our skin our hair requires this protection to stay soft and moisturized and to receive the moisture you apply to it and for it to last.

 

What would you say is more damaging for our hair during the hot Summer season?

Too much sunshine can really dry out the hair and whilst I think sunshine is good for us our hair needs to be protected and covered up in the shade as much as you can. Sleek it back with water and apply my scented organic hair oil and 4-1 conditioner and wear a wet look around the pool or on the beach. This will also keep the sun off and will nourish and protect at the same time.

 

Can you tell us if there are any "common mistakes" we keep doing with our hair routine during Summer time?

I think that over washing is a problem during the summer months, this can lead to too much heat styling and literally washing the life out of the hair. My natural oil treatment will really help and does need to be washed off, ideally with my Clean shampoo or hair cleanser but if you get your hair wet in between try and wash it with conditioner. This is an ideal way to support the hair in summer and will refresh the hair without shampooing, my 4-1 conditioner is great for this as it is light in weight due to the fact that it’s designed to be layered on the hair. If you have thick, curly or very dry hair use my Clean conditioner as it is a super intense hit of moisture, only use it where you need it and you will be amazed at how effective it is.

 

Should we take special care of our scalp during this season?

Yes definitely, I am a big fan of brushing the hair, with wooden or bristle brushes to stimulate and massage the scalp. My scented organic hair oil is fantastic for the skin and scalp as it is so pure, it behaves like the acid mantle to protect and rebalance the scalp. Try giving your self a scalp massage with the flats of your hands to start with and build up pressure around the head flowing in constant movement. It will feel calming and it will work the natural oils into the scalp whilst nourishing and soothing. Rethinking the way you wash your hair will completely change the way your scalp behaves, traditional shampoos are very harsh on the scalp and designed to remove all traces of oil. This is the worst thing that can happen to the scalp as it throws it into chaos either producing too much oil and making the hair greasy or drying it out and creating tiny dry flakes that fall onto your clothes. Switching to my 100% natural alternatives will help the scalp harmonize and rebalance and get you back on track. The clean shampoo is ideal for anyone who has not tried the natural product before as it behaves like you expect a shampoo to but without the nasties. My organic hair cleanser is a shampoo replacement for anyone who has an over oily scalp as it will rebalance it, or for anyone who has dry hair as it will be really nourishing and moisturizing for this hair type.

 

I came across many different opinions whether it's better to dry the hair or let it dry naturally, what is your opinion?

I think a balance of both is a good idea, sometimes we want to heat style to get a certain look, what is important is you use the right products to prepare your hair for heat styling. My magic product for this is my 4-1 conditioner, it is your conditioner in the shower to detangle the hair, it is also a leave-in conditioner for your weakest areas to strengthen and nourish. Importantly it is also your styling product, it will smooth, soften, protect and make the hair workable to style, revealing the hair’s natural buoyancy. You can also use it to style the hair in-between washes, it is a great hair hack to dry style, use instead of serum as a finishing product.

If you are natural drying it is also important to use the product and the 4-1 conditioner is perfect for this too, it is a truly multi-functional all in one product that is great for all hair types and colored hair too. Just apply liberally and style as desired, let the air do the work for you.

 

 

Which products from Tabitha James Kraan Hair care would you recommend for the Summer and why?

My whole range deals with the problems that summer throws at us, Just think to moisturise, moisturize, moisturize! The whole range deals with this and will change your hair forever but if you were going to invest in one product then make it my Scented organic hair oil, your hair will thank you and you will never look back.

 

Thank you Dear Tabitha James Kraan for the wonderful tips and tricks about how to effectively use your beautiful products.