ESENCIÁLNÍ OLEJE V PRODUKTECH KERZON

8f18483be8d83f617b7d0f631d7d13a80aa442c3_kerzon_09-H

 

Spousta z vás se ptá na esenciální oleje obsažené v produktech Kerzon. Přírodní, velmi silné, někdy dokonce nedoporučované?

V tomto článku bude vysvětleno vše, co se týká jejich výroby až po použití v Kerzon výrobcích, abyste si mohli užít jejich neuvěřitelné vůně bez toho,

abyste se museli čehokoliv bát.

 

ESENCIÁLNÍ OLEJE?

Začněme s otevřením slovníku a přečtěme si definici esenciálního oleje:

Aromatická a těkavá sloučenina extrahovaná z rostlin…“

Pojďme se na tuto definici více podívat.

Esenciální oleje jsou ve skutečnosti tekuté extrakty aromatických rostlin obsažené v různých částech rostlin: kúra, květ, listy, pupeny, kořeny…

Pamatujte, že aromatická rostlina je taková rostlina, která obsahuje těkavé molekuly v jednom nebo více jejích výrobních orgánech

(semena, listy, květy, kmeny, kořeny, kúra, plody atd.).

Právě tyto sloučeniny dodávají rostlině její vůni a specifické vlastnosti.

 

rdemi_screen-f040683b8398f4b7e0f16db0b780dc4f719a853d_kerzon_02

EXTRAKCE VONNÝCH MOLEKUL

Extrakce těchto vonných molekul může probíhat dvěma procesy:

  • Převážná většina esenciálních olejů se získává parní destilací. Tato technika umožňuje uvolňovat esenciální oleje obsažené v rostlině působením tepla vroucí vody.

  • V případě citrusových plodů je esenciální olej obsažen hlavně v kúře plodu, proto je používána technika lisování za studena, která spočívá v mačkání kúry ovoce.

 

Tekutina, která je sesbíraná pomocí těchto 2 technik, je složena z několika aktivních aromatických molekul, jež jsou uznávané pro jejich terapeutické vlastnosti a jejich zdravotní výhody.

Můžou u nich být zmíněny například antiseptické, baktericidní, protiplísňové, uklidňující a další vlastnosti esenciálních olejů.

V závislosti na požadovaném účinku lze esenciální oleje použít různými způsoby: vnějšími (masáž, tření jako u výrobků Kerzon), vnitřními (např. orálním) nebo respiračním.

 

Kerzon používá základní termíny ohledně esenciálních olejů…. Zajisté však můžete slyšet i jiné termíny, jakmile  se o nich mluví.

  • Kerzon mluví o esenci lisované za studena z citrusových plodů.

  • Během parní destilace se získávají 2 produkty reakce: esenciální olej a hydrolát. Hydrolát je kondenzovaná vodní pára získaná na konci destilačního procesu. Hydrolát, který obsahuje malé procento vonných a aromatických molekul, se používá hlavně v kosmetice na obličej, sliznice nebo v oblastech, kde je pokožka citlivější.

 

rdemi_screen-4b9649723464710c1efe3e8e749f9d28f5b51302_kerzon_01

Je tu také varianta absolue, která se nejblíže podobá esenciálním olejům, ale odpovídá nejvyšší koncentraci parfému.

Způsob získávání absolue je založen na extrakci těkavými rozpouštědly. Tento proces je velmi zdlouhavý, a proto je jich nedostatek a cena u nich vysoká. Absolue navíc obsahuje vyšší procento čistého extraktu (20-40 %), což mu dodává velmi silnou vůni, která bohužel nevyhovuje všem typům pleti a osobnostem.

Toto jsou důvody, proč jsou esenciální oleje tou nejlepší volbou vůně pro váš domov, prádlo i tělo.

 

 

OPATRNOST JE MATKOU BEZPEČNOSTI

K získání 1 kg esenciálního oleje je potřeba několik desítek, dokonce několik stovek kg surového materiálu.

Láhev esenciálního oleje je skutečným koncentrátem velmi silných účinných látek. Právě tento vysoký obsah aktivních látek nečiní z aromaterapie jemný lék. A proto mohou větší dávky esenciálních olejů nebo jejich nevhodné používání vést k nežádoucím vedlejším účinkům.

Obracejte se proto na produkty obsahující esenciální oleje dávkované profesionály.

 

b9c7303d20139adb63285ca8d98cc7123a230b67_kerzon_12-H

ALERGENY!

Povězme si o nich.

Parfémové alergeny jsou molekuly přirozeně se vyskytující ve složkách, z nichž je parfém vyroben.

Pro srovnání – alergeny v parfémech jsou jako ořechy či pšenice v potravinářských výrobcích. Někteří lidé je nezvládají, ale pro ostatní, kteří nejsou na ně alergičtí, nepředstavují žádné nebezpečí. Předpisy regulují jejich zmínku v seznamu přísad, cílem je usnadnit jejich detekování pro citlivější osoby. Cíl je spíše informativní než zdravotní. Nemusíte si dávat takový pozor, pokud na ně nemáte alergii.

 

SKVĚLÝ ZÁPAS VŮNÍ 

PŘÍRODNÍ VS. SYNTETICKÉ?

V posledních letech se objevila nedůvěra k produktům získaných ze „zelené chemie“ a my máme tendence se mylně domnívat, že pojem „chemie““ se rýmuje s pojmem „nepřítel“ a „přírodní“ s výrazem „zdravý“…

Syntéza parfémů začala v polovině 19. století. A měli byste vědět, že tyto syntetické molekuly dnes představují 98 % všech používaných vonných látek.

Syntetická chemie čerpá svoje aktivní složky z … přírody.

Ano, jsou to rostliny (dříve i zvířata – již jsou zakázány) odkud vědci extrahovali, testovali a kopírovali aktivní molekuly, aby je identicky reprodukovali a uvedli na trh. Syntetická nebo přírodní molekula, obě jsou v rámci struktury stejné.

rdemi_screen-79334b5d509fa37d9a7d5682467b694493f9796d_kerzon_11

 

 

Syntetické molekuly mají mnoho výhod:
  1. Je možná reprodukce vůní, které nelze extrahovat přirozeně (vůně konvalinky, šeříku…).

  2. Dají se tvořit synteticky zvířecí vůně (pižmo, ambra…).

  3. Reagují na rostoucí poptávku při zachovávání přírodních zdrojů.

  4. Jejich nedostatek nepřichází k úvahu, tudíž mají obecně nižší cenu.

  5. Tyto inovativní molekuly jsou velmi kontrolované, efektivnější a stabilnější.

 

 

 

 

 

Syntetické molekuly proto nejsou ani zdaleka nepřítelem parfému nebo zdraví!

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení pochází mnoho alergenů (známých disruptorů endokrinního systému) z přírodních složek.

 

KERZON VÝROBKŮM MŮŽETE DŮVĚŘOVAT!

Jejich produkty vyvíjejí ruku v ruce se specialisty a profesionály s jedinečným know-how a hlubokými znalostmi v každém z jejich oborů, aby vytvořili produkty, které respektují každého, v nejlepší možné kvalitě a bez kompromisů. Respektují koncentraci esenciálního oleje upravenou a vhodnou pro každodenní používání od nejmenších po největší. A to dokonce i pro těhotné ženy, a to ve všech výrobcích.

 

 

 

 

Další důležitý bod se týká jejich touhy po transparentnosti a kvalitě.

Kerzon se zavázali sdružení jako je IFRA (International Fragrance Association), která vyvinula metodu certifikace a kontroly parfémů používaných v kosmetice, detergentech a u všech ostatních výrobků.

Kerzon respektuje všechna kritéria (koncentrace, přítomnost alergenů, vegan atd.), aby zajistili bezpečnou péči.

Nechtějí přestat spolupracovat se sdruženími a aktéry prosazující transparentnost informací o produktech a službách!

 

TAKŽE MŮŽETE SVÉ OBLÍBENÉ OŠETŘENÍ A VŮNĚ KERZON POUŽÍVAT PO CELÝ ROK, CELÁ RODINA, A TO V NAPROSTÉM BEZPEČÍ!

 

 

Zdrojový článek: https://www.kerzon.paris/en/journal/32-les-huiles-essentielles