Karma Mama kto to je?

Karma Mama je holandská značka tvořená z těch nejvzácnějších ingrediencí Matky přírody. Kosmetika tvořená touto značkou poskytuje kojencům, dětem ale i budoucím maminkám péči, kterou si zaslouží. Zklidňující, vyhlazující a intenzivně hydratující produkty. Vše, o čem jste kdy snili. Čisté oleje, krémy a balzámy dokazují, že méně je někdy více. Méně plnidel, méně kosmetických toxinů, které v produktech opravdu nepotřebujeme.

Tvorba výrobků Karma Mama je už od začátku poháněna vášní. Značka vytváří produkty, které jednoduše fungují. Organické rostlinné oleje a aktivní rostlinné složky tvoří základní kameny, o které se receptury značky opírají, a zajišťují tak bezpečné použití i na nejjemnější dětskou pokožku.

 

Produkty Karma Mama jsou láskyplně formulovány v Nizozemsku a vědomě vyráběny malým rodinným podnikem v Thajsku. Toto partnerství umožňuje podporovat místní thajskou komunitu. Jsou zde tvořeny malé šarže a velmi čerstvé produkty. Záruka čistoty Karma Mama znamená, že už si nemusíte dělat starosti s tím, co si na sebe nebo na kůži svého dítěte mažete.

6E0A6520_1024x1024

 

Founder-Leonie-Stevens-Karma-Mama-Natural-Organic-Skincare_05fc239d-a638-4512-8a86-d50b5584e31b_1024x1024

 

Moje cesta k přírodním produktům péče o pleť mě přivedla k zázrakům jihovýchodní Asie při hledání čistých, výživných a účinných receptur. Vkročila jsem na nedotčené pobřeží Thajska a věděla jsem, že jsem našla něco zvláštního. Země plná překvapivého množství bohatých ingrediencí, jako je panenský kokosový olej, aloe vera, gotu kola a spoustu dalších aktivních rostlinných látek. Můj přítel mě představil odborníkovi se specializací na aromaterapii a spojením sil jsme začali vytvářet rostlinné receptury s použitím za studena lisovaných olejů a rostlinných výtažků té nejvyšší kvality." říká zakladatelka značky Karma Mama

 

 

 

 

 

Od chvíle, kdy byla Karma Mama spuštěna v roce 2018, bylo jejich prioritou číslo jedna spojení s renomovanými organizacemi a krásnými projekty jako je Friends International. Značka daruje 1 euro ze zisku každého produktu na jejich podporu. Zakoupením jednoho z produktů můžete podpořit spravedlivé mzdy žen a různých podniků.

Každá složka, která se dostane do Karma Mama péče o pleť, má svůj účel – její jedinečné vlastnosti jsou pečlivě vybírány a párovány s ostatními, aby se navzájem dokonale doplňovaly. Výsledek? Unikátní vzorce, které jsou harmonické jako samotná matka příroda. Karma Mama je 100 % bez škodlivých chemikálií, jako jsou parabeny, silikony, umělé vůně, syntetická barviva, petrochemikálie a další suroviny.

 

 

 

Karma Mama produkty obsahují šťávu z aloe vera, která je bohatá na více jak 200 výživných látek, včetně minerálů, aminokyselin, vitamínů a aktivních enzymů. Má výjimečné hydratační, hojivé, protizánětlivé a zklidňující vlastnosti. V Thajsku se aloe vera na kůži používá už po staletí. Aloe dokáže přenášet i účinné látky z éterických olejů hlouběji do pokožky.

Vedle aloe vera i velkou spoustu rostlinných olejů, např. arganový olej, ve kterém se nachází vysoké hladiny antioxidantů, vitamínu A a E a taky je bohatý na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Má silné antioxidační schopnosti, podporuje hydrataci kůže a hojí pokožku.

Kokosový olej má zase vynikající antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Skládá se z mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem. Kokosový olej je bohatý na vitamíny, minerály a vysoký obsah vitamínu E.

Jojobový olej je znám svými velmi příjemnými zvláčňujícími schopnostmi. Jojoba vytváří na pleti silnou bariéru před ztrátou vlhkosti z pleti, velmi se podobá lidskému kožnímu mazu.

 

 

Co najdeme ve složení produktů Karma Mama?

 

 

 

6E0A6413_1024x1024

 

 

 

Dále v produktech najdete i olivový, baobabový, pupalkový, šípkový a další oleje, bambucké máslo, včelí a kandelilový vosk, suchý olej squalane a nejrůznější mastné alkoholy.

 

Ze surovin, které zadržují v pleti vodu, v produktech najdeme např. glycerol. A spoustu dalších úžasných ingrediencí včetně oxidu zinku, který uzdravuje podrážděnou dětskou pokožku.

Karma Mama ve svých recepturách využívá účinků extraktů z řas, které chrání pleť před předčasným stárnutím, poskytují hydrataci, pevnost a zářivost kůže. Gotu kola je bohatá na aminokyseliny, betakaroteny, mastné kyseliny a další aktivní látky. Je velmi účinný při léčbě ekzémů a strií. Urychluje hojení a napomáhá předcházet jizvám. Extrakt z heřmánku má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.