Vitamín C a Niacinamid 100% Pure

100% Pure přišlo na trh s dvěma koncentrovanými práškovými séry – vitamínem C a niacinamidem.

Jedná se o aktivní látky, jejichž účinky na pleť jsou prokázané a naprosto neskutečné. Jaký je mezi séry rozdíl? Pojďme si o nich říct něco podrobněji.

 

Koncentrované práškové sérum Vitamín C

Koncentrované práškové sérum je tvořeno čistým vitamínem C (kyselinou askorbovou), solemi vitamínu C (askorbátem sodným a vápenatým) a kyselinou hyaluronovou. Po smíchání s vodou se celá směs aktivuje a má velmi významné účinky na pleť. Používá se jako aktivní péče po odlíčení a vyčištění pleti. Po aplikaci vitamínu C se pokračuje v další péči.

Jednou z nejvýznamnějších vlastností vitamínu C je jeho schopnost podporovat produkci kolagenu a elastinu v kůži, což jsou kožní výstavbové proteiny, které nám poskytují pevnou, pružnou a mladistvou pokožku. V průběhu let však dochází k jejich postupnému rozpadu. Pleť začíná být méně pružná, šťavnatá a začínají se tvořit jemné linky a vrásky. Vitamín C může významně pomoci podpořit syntézu těchto strukturních proteinů, aby pleť byla co nejdéle v té nejlepší kondici.

Vitamín C je také schopný eliminovat hyperpigmentaci. Hyperpigmentace nastává, když v pleti dochází v důsledku několika faktorů k nadprodukci kožního barviva melaninu. Naštěstí vitamín C může pomoci nejen potlačit reakci, která způsobuje hyperpigmentaci v kůži, ale může také snížit výskyt hyperpigmentace. Vitamín C celkově vyvažuje tón pleti. Pleť příjemně rozjasňuje.

Kyselina askorbová a její deriváty jsou velmi silné antioxidanty což znamená, že zcela přirozeně zabraňují předčasnému stárnutí pleti (třeba vlivem slunečních paprsků, modrého světla z telefonů) a bojují se škodlivými volnými radikály.

Díky všem zmíněným vlastnostem je vitamín C účinný i při redukci nehezkých pupínků.

Kyselina hyaluronová je polysacharid přirozeně se vyskytující v kůži. Má schopnost na sebe vázat vodu, to znamená, že podporuje hydrataci pleti, zjemňuje ji, pomáhá regeneraci a urychluje hojení jizev.

 

 Pleťové sérum vitamín C obsahuje vitamín C v jedné formě a tou je Magnesium Ascorbyl Phosphate. Jedná se o derivát kyseliny askorbové, je jemnější, vhodnější i pro citlivější pleť.

 

Tekuté sérum je aktivní samozřejmě taky, ale bude mít jemnější účinky, vhodné třeba pro někoho, kdo chce s tou péčí a aktivními látkami nakládat opatrněji. Ale neee, že by nefungovalo, jen nebude tak intenzivní. Zařazovala bych ho jako anti-age prevenci vrásek, na projasnění pleti, na vyrovnání barevného tónu.

 

 

Máme dvě formy Vitamínu C v práškové a jako pleťové sérum.
Jaký je v nich rozdíl?
1d4f2405-28aa-4d09-8a93-25bd434c9034.jfif (1)

 

 

 

 

 

 Koncentrované práškové sérum obsahuje tři formy vitamínu C - Sodium Ascorbate, Ascorbic Acid a Calcium Ascorbate, což je samozřejmě výhodnější a za mě bude i účinnější.

 

Prášek bych ale asi nevolila pro hodně senzitivní/citlivou/reaktivní pleť. Obsahuje čistý vitamín C - kyselinu askorbovou, která může v sérech kapalné povahy rychleji oxidovat, produkt se může brzy "zkazit". Proto je super, že je zde v v prášku, který se aktivuje až těsně před použitím. 

Takže prášek bych volila jako fakt echt aktivní produkt. Pro někoho, kdo má třeba opravdu výrazné pigmentové skvrny, jizvy, potřebuje tu pleť boostnout v rámci intenzivní kúry (taková "kosmetická pleťová bomba"). Zacházela bych s ním opatrně.

 

 

 

Koncentrované práškové sérum Niacinamid

Koncentrované práškové sérum je tvořeno niacinamidem (vitamínem B3) a kyselinou hyaluronovou. Po smíchání s vodou se celá směs aktivuje a má velmi významné účinky na pleť. Používá se jako aktivní péče po odlíčení a vyčištění pleti. Po aplikaci vitamínu B3 se pokračuje v další péči.

Niacinamid se v poslední době stal stejně jako vitamín C velmi oblíbenou složkou kosmetických produktů. Významně zmenšuje a čistí kožní póry, pomáhá snížit tvorbu kožního mazu a působí protizánětlivě. Proto se hojně využívá při kožních onemocnění jako je akné.

Jednou z nejznámějších výhod niacinamidu je i jeho schopnost bojovat proti tmavým skvrnám – hyperpigmentaci. Má svůj významný účinek při zesvětlování jizev po akné nebo při hyperpigmentaci, která vznikla v důsledku slunečních paprsků. Má anti-age účinky, zpomaluje tvorbu vrásek, obnovuje a regeneruje poškozenou kůži. Stimuluje syntézu strukturního proteinu kolagenu.

Niacinamid prospívá kožní bariéře podporou produkce ceramidů a keratinu. Ceramidy jsou zodpovědné za udržování kožních buněk pohromadě a jsou součástí ochranné bariéry pleti. Díky nim zůstává vaše pokožka zvlhčená a neztrácí hydrataci příliš rychle. A keratinem jsou vystavěny vrstvy kůže, tudíž je pro pleť naprosto nezbytný. Pomáhá vytvářet kožní bariéru a udržovat pokožku pevnou a zdravou.

Kyselina hyaluronová hydratuje pokožku, jemně vyhlazuje již vzniklé vrásky a snaží se oddalovat tvorbu nových. Má regenerační účinky a urychluje hojení jizev.

Kdy séra 100% Pure používat?

Koncentrovaný vitamín C i niacinamid se mohou používat v ranní i večerní rutině. Každopádně schopností sér pleť dokáže využít více večer a přes noc. S nástupem večerních hodin totiž pleť naskočí do regeneračního módu, kdy roste její teplota, prokrvení, propustnost bariéry a penetrace látek pletí. Dále dochází k nárůstu rychlosti dělení, opravy, hojení a regenerace buněk. Mezi 21-24 hodinou večerní je kůže schopna absorbovat největší množství kosmetických produktů. A nejlépe je využít. V každém případě však následně podpořte pleť během dne ochranným krémem s SPF faktorem.

Tak který vitamín na Vás udělal větší dojem?

 

Informace o vitamínech sepsala Veronika, autorka projektu Kapka krásy.